12 iulie 2010

Liga a 4-a
Campioana Ţăndărei a bătut Tineretul Tomsani

La sfîrşitul săptămînii precedente, campioana Victoria Ţăndărei a mai spălat ruşinea ultimelor rezultate şi au trecut, la pas, de formaţia prahoveană de Liga a 4-a Tineretul Tomsani, scor 5-2, după ce la pauză scorul era 2-0, într-un joc încins, presărat cu multe cartonaşe galbene arătate de centralul Tinel Stan. Pentru campioni au marcat noua achiziţie Lucian Herea, de trei ori, Silvestru Rusen şi Fănel Borcea. Antrenorul Gigel Stoica a început partida în formula: Bugiulescu-Boriţchi, Petcu, Fl. Chiru, M. Chiru-Bartoc, Nenovici, Dinu, R. Herea-Rusen, L. Herea, iar în repriza a doua a contat pe următorii jucători: Petre-Achim, Stoica, Leonte, Pană-Borcea, Manta, Cimpoeru, Constantin, Nistor-L. Herea.
Altfel, într-o altă partidă amicală, disputată în weekend-ul precedent, formaţia de liga a 4-a Victoria Munteni Buzău a zdrobit cu scorul de 7-1 pe Partener Căzăneşti, echipă care evoluează în Categoria Onoare. (George ŞEITAN)